İLETİŞİM:0216 418 67 43

E-MAIL:bilgi@milimetrik.com

Kurs Kategorisi: Makine Eğitimleri

 • Tasarım Analiz ve İmalat Mühendisliği Kursu

  Türkiye’nin en kapsamlı mühendislik eğitimi olan TASARIM ANALİZ ve İMALAT MÜHENDİSLİĞİ eğitimimiz ile üretimi yapılacak olan ürünü tasarımını, analizlerini ve üretim imalat ile ilgili her türlü hesaplamasını yapabileceksiniz. Başka hiçbir kurumda bulunmayan kapsamlı eğitimimiz sayesinde üst düzey şirketlerde işe girebileceksiniz.

 • ARGE Mühendisliği Kursu

  Araştırma ve Geliştirme sektörünün tüm dinamiklerini içerisinde barındıran ve Milimetrik Akademi tarafından özel olarak oluşturulmuş AR-GE Mühendisliği eğitimi sayesinde çok uluslu şirketlerin tasarım, analiz ve ürün geliştirme departmanlarında siz de yerinizi alacaksınız.

 • Tasarım Mühendisliği Kursu

  Mühendislik ve İmalat sektörü için sektör tecrübeli eğitmenler ile oluşturduğumuz Tasarım Mühendisliği eğitimimiz ile tasarım programları üzerinde uzmanlaşabilecek ve büyük şirketlerin AR-GE departmanlarında Mühendis olarak çalışabileceksiniz.

 • Analiz Mühendisliği Kursu

  Dünya’nın en popüler mühendislik dallarından biri olan Analiz Mühendisliği eğitim programı ile bir projenin üretimi yapılmadan önce dayanıklılık, ısı transferi ve matematiksel hesaplamaları gibi çeşitli analizlerinin tamamına hakim olan bir Analiz Uzmanı olarak çalışabileceksiniz.

 • Solidworks ile Plastik Enjeksiyon Kalıp Kursu

  Kalıp tasarım sektörünün en çok tercih edilen akademisi MİLİMETRİK Akademi olarak oluşturmuş olduğumuz Türkiye’nin ilk ve tek en kapsamlı SolidWorks ile plastik Enjeksiyon kalıp Eğitimimizi tamamladığınızda Plastik kalıp alanında hem tasarım hem de imalat bilginiz ile birlikte orta ve büyük ölçekli firmalarda kalıp tasarım ve imalat uzmanı olarak çalışabilir ya da kendi firmanızı kurabilirsiniz.

 • SolidWorks ile Prograsif Sac Metal Kalıp Kursu

  Solidworks ile Prograsif Sac Kalıp Eğitim programımızı tamamladığınızda Avrupa standartlarında kalıp tasarımları yapacak Kalıpçılık sektörünün tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceksiniz. Üst düzey kalıp imalatı yapan şirketlerde çalışabilecek veya kendi işinizi kurabileceksiniz.

 • CAD/CAM/CNC Uzmanlığı Kursu

  Milimetrik Akademi olarak sektör tecrübeli eğitmenlerimiz ile oluşturmuş olduğumuz 8 ay süren CAD CAM CNC Uzmanlığı eğitimi ile siz de tasarım ve imalat sektörlerinde yerinizi alın.

 • Gemi ve Yat Tasarımı Kursu

  0 Lessonsin

  Özel olarak oluşturmuş olduğumuz Rhinoceros + Maxsurf + V-RAY eğitimimiz neticesinde gemi, yat ve tekne gibi araçları NURBS yüzey modelleme tekniği ile tasarlayıp hızlıca tasarımın render işlemini yapabilir hale geleceksiniz.

 • Catia Kursu

  Catia mühendislik alanında kullanılan A Class bir AR-GE programıdır. Catia Kursumuzdan mezun olduğunuzda Otomotiv, Havacılık, Savunma Sanayisi gibi birçok alana hitap ederek alanınızın profesyonellerden biri olacaksınız.

 • Siemens NX Kursu

  Siemens NX Mühendislerin ve tasarımcıların en çok tercih ettiği CAD programlarından biridir. Kapsamlı müfredatımız ile birlikte otomotiv, havacılık, savunma sanayisi, kalıpçılık, makine imalatı, ürün tasarımı ve beyaz eşya tasarımı gibi alanlarında çalışabileceksiniz.

 • Ansys Kursu

  Ansys dünyada mühendislik alanında tasarım programları ile entegre olarak çalışan en popüler analiz ve simülasyon programıdır. Ansys kursunu tamamladığınızda Savunma sanayisi, havacılık sanayisi, uzay sanayisi ve otomotiv sanayisi gibi üst düzey mühendislik gerektiren sektörlerde çalışabileceksiniz.

 • Fluent CFD Kursu

  FLUENT; sonlu hacimler metodu ve sayısal akışkanlar dinamiği mantığı ile çalışan en aktif analiz programıdır. Akış ve ilgili diğer fiziksel olayları modellemek için kapsamlı bir ürün paketidir. Eğitim programımızda katı modelleme yanı sıra akışkanlar, gaz ve yarı akışkanlar üzerinde analiz ve simülasyon yapabileceksiniz.

 • SolidWorks Kursu

  Dünyada en yaygın ve geçerli CAD Programı olan Solidworks eğitimimizi tamamlandığınızda Kobi firmaları olarak nitelendirilen orta ölçekli firmaların tamamında yer alabilecek yetkinlikte olacaksınız.

 • Matlab & Simulink Kursu

  0 Lessonsin

  Matlab & Simulink ile CAD programında yapmış olduğunuz modellerinizi ‘sürükle bırak’ tekniğiyle matematiksel olarak modelleyebilecek ve içerisindeki simülatör desteği ile simüle edebileceksiniz.

 • PowerMill Kursu

  0 Lessonsin

  Kalıpçılık sektöründe kabul görebilmenin olmazsa olmaz CAM programı Powermill’dir. Milimetrik Akademi olarak sektör beklentilerine yönelik hazırladığımız eğitim içeriğimiz ile kalıp sektöründe aktif olarak çalışan ve tüm firmaların aradığı bir CAM uzmanı olacaksınız.

 • Siemens NX Sac Kalıp Kursu

  0 Lessonsin

  Sac kalıpçılığı parçalarının hızlı ve ekonomik bir şekilde istenilen özelliklerde üretilmesi için en uygun yöntemdir. Sac kalıp tasarımı yapılırken atılacak her adım bu modülün içinde standardize edilmiş bir şekilde kullanılmaktadır.

 • Fusion 360 Kursu

  0 Lessonsin

  Fusion 360 Autodesk tarafından geliştirilmiş yeni nesil bir bilgisayar destekli tasarım ve imalat programıdır. Katı ve yüzey modelleme mekanik montajlar, görselleştirme ve animasyon gibi farklı modülleri, kullanıcı dostu bir platformda bir arada sunmaktadır.

 • Inventor Kursu

  0 Lessonsin

  Gelişen tasarım dünyası ve sektörel yeniliklerle beraber artık çoklu yazılım bilgisine verilen önem artmaktadır. Milimetrik Akademi’den alacağınız bu eğitimde yoğun sektörel uygulamalarla birlikte ürün tasarımı alanında da uzmanlaşarak Generative Design (Üretken Tasarım) gibi yapay zeka destekli tasarımlar yapabilen ve piyasa şartlarında aranan bir tasarımcı olacaksınız.

 • Pro Engineer Creo Kursu

  0 Lessonsin

  Creo üç boyutlu modellemeler oluşturmak için kullanılan bir CAD programıdır. Ürün tasarımı ve geliştime süreclerini hızlı ve etkin bir şekilde oluşturabilmeye imkan veren kullanıcı dostu bir programdır. Mühendislik ve tasarımı gerektiren her alanda etkin bir şekilde kullanılabilmektedir.

 • Geomagic Design X Kursu

  0 Lessonsin

  Tersine mühendislik alanında dünyanın en popüler yazılımıdır. Bu eğitimi tamamladığınızda ürün geliştirme, ürün optimizasyonu gibi alanlarda çalışabileceksiniz.