İLETİŞİM:444 3 111

E-MAİL:bilgi@milimetrik.com

Kurs Seçiminde Dikkat Edilecekler

Kurs Alacağınız Eğitim Kurumunu Nasıl Seçmelisiniz?

Eğitim kurumları kişilerin kendilerini yetiştirmek istediği alanlarda eğitim alabilmeleri, donanım sahibi olabilmeleri ve mesleki yeterliliklerini çok daha iyi bir konuma getirebilmeleri için seçtikleri yerlerdir. Ancak her eğitim kurumu beklentilerinizi karşılamıyor ya da siz ve sizin özellikleriniz için bir anlam ifade etmiyor olabilir. Bu nedenle kurs alacağınız eğitim kurumu seçiminde bazı noktalara dikkat etmeniz zamanınızı ve maddi imkânlarınızı boşa harcamamanız için çok önemlidir. Kurs seçerken iyi bir eğitim kurumu hedef alınmalı ve beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını incelemelisiniz. Peki, bunu nasıl anlayacaksınız? İyi bir eğitim kurumu nasıl olmalıdır? Kurs alacağınız eğitim kurumunu nasıl seçmelisiniz?

İyi Bir Eğitim Kurumu Nasıl Olmalıdır?

İyi bir eğitim kurumu her şeyden önce hizmet ettiği alanın ne olduğunun bilincinde olmalıdır. Eğitim sektörü yapısı itibari ile hassas bir sektördür. Eğitmen, öğrenci, güncel konular ve müfredat gibi birçok parametreye bağlı olan organik bir yapıda işler. Bu nedenle mevcut eğitmen kadrosunun kendisini geliştirmiş olması ya da her daim gelişmeye açık olması gerekmektedir. İyi bir eğitim kurumu güncel teknoloji ve programları yakından takip etmeli, yenilikleri kendi eğitim sistemine hızla entegre etmelidir. Özellikle Z kuşağının teknoloji temelli bir eğitim alması ve çok farklı düşünmeleri eğitimde yeni bir dönemin açılması gerektiğini düşündürmüştür.

Sizlere Nasıl Bilgi Verildiğine Dikkat Edin

İlk izlenim her zaman önemlidir. İlk izlenimini başarıyla tamamlamış bir kurum sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayacak, seçtiğiniz yolda size iyi bir eşlikçi olacaktır. Bunu anlamak için ise seçtiğiniz eğitim hakkında sizlere nasıl danışmanlık sağladıklarını incelemeniz fikir sahibi olmanız için iyi bir başlangıçtır. Örneğin siz makine üzerine bir eğitim almak istiyorsunuz. Bu konuda bilgisi olan, mevcut müfredat ve yeniliklere hâkim, insan ilişkileri ve hitabet gücü kuvvetli bir eğitim danışmanı sizlere almak istediğiniz eğitimin işleyişini, ileride size nasıl faydaları olacağını detaylı bir şekilde anlatacaktır.

Beklentilerinizi İyi Saptayın

Kişisel özellikleriniz, kendinize seçtiğiniz meslek ya da gelecek planlarınız, ilgi alanlarınız, eksiklikleriniz ve pozitif yönleriniz beklentileriniz üzerine ipucu niteliğindedir. Bunları iyi saptamanız kendiniz için ne istediğinizi ve kendinizi nasıl bir konumda gördüğünüzü sizlere gösterecektir.  Bu özelliklerinizi fark etmeniz sonucunda nasıl bir eğitim istediğinizi, istekleriniz ve mevcut eğitimlerin uyuşup uyuşmadığını anlayabilecek ve eğitim kurumundan beklentilerinizi sınırlandırabileceksiniz.

Üçüncü Binyıl Akademi İlk Andan İtibaren Kaliteye Önem Verir

Sizlere her alanda destek olan, kariyer seçimizden meslek yaşantınıza değin birçok noktada kaliteli bilgi sahibi olmanızı sağlayan eğitim kurumu Üçüncü Binyıl, eğitim danışmanlarından eğitmenlere, kurum personelinden ders müfredatına değin her noktada kaliteye önem vermiştir. Seçtiğiniz alan içerisinde sıfır noktasından başlayarak sizleri uzmanlık noktasına taşıyan kurumumuz ilk iletişim anından itibaren sizlere kaliteli bir hizmet sunar.

Alanında uzman ve tecrübeli eğitim danışmanlarımız seçtiğiniz alan hakkında sizlere bilgi vererek bunların mesleğiniz ya da ilerideki mesleğinize ne gibi katkıları olduğunu aktaracaktır. İlgi alanlarınız ve beklentileriniz eşliğinde bir yol belirlenecek ve en uygun eğitimleri almanız sağlanacaktır.

Üçüncü Binyıl Teknolojiyi Yakından Takip Eder

Alanında uzman ve sektörde başarılı deneyimlere sahip eğitmenlerin ders verdiği eğitim kurumu Üçüncü Binyıl Akademi geleceğin eğitim sistemleri ve eğitim teknolojileri üzerine araştırmalar yapmakta, misyon ve hedeflerini iş dünyasına entegre etmeyi görev bilmektedir. Kurumumuz öğrencinin gelişmesi, kendisini kendi belirlediği alanda yetiştirebilmesi için bu konuda en yeni teknoloji olanaklarından destek almakta ve eğitim verdiği tüm alanlarda öğrencilerini sektöre hazırlamaktadır.

Üçüncü Binyıl Akademi öğrencilerinin beklenti ve isteklerini saptayarak öğrenci memnuniyeti ve kalite konusunda sizleri yanıltmadan bir yol arkadaşlığı yapar. Siz de eğitim almak istediğiniz kurumun her şeyden önce size ve mesleğinize değer vermesini istiyor, sizleri mesleki açıdan donanım sahibi yapmasını talep ediyorsanız hemen eğitimlerimizi inceleyin ve eğitim danışmanlarımızdan bilgi alın. Üçüncü Binyıl eğitimleri sizleri geleceğe hazırlarken, gelecekte sizin de imzanızın olmasını sağlıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Son Gönderiler