Medikal Kişiye Özel Kemik Scripti

Certified Company ISO 9001-2008

image

  • Müşteri :Sabancı Üniversitesi
  • Kategori :Ürün Tasarımı, Yazılım
  • Tarih :2018 Şubat
  • Durum :Teslim Edildi

Proje Açıklaması

Sabancı Üniversitesi Endüstri Bölümü için talep edilen, kişiye özel 3D printer üzerinden çıktı alacak şekilde parametrik tasarımını gerçekleştirdik. Projeyi son olarak bir script olarak teslim ettik. Proje, deforme olmuş kemiklerin tamiri veya protezini oluşturma üzerine yapılmış bir medikal çözümler bulmayı amaçlayan bir AR-GE çalışmasıydı. Proje kapsamında görsel programlama aracı olan Grasshopper kullanıldı ve Rhinoceros programı ile çıktı almaya hazırlandı.

Neler Yaptık?

Kişiye özel kemik tasarımı için görsel kodlama yaptık. Bu sırada farklı denemeler ile daha iyi sonuç almaya çalıştık. AR-GE’nin üretim aşamasında sonuçlarla elimizdeki kodları karşılaştırdık. Üretilen her 3D model için testler yapıldı.
  • Farklı tiplerde objeleri birleştirdik.Farklı tiplerde prizmatik objeleri birleştirerek yapay kemikler oluşturduk.
  • Kemiklerin Malzemesi seçildi.
    Her modelde edindiğimiz sonuçları farklı malzemeler ile de denedik

image

Proje Sonuçları

3 ay boyunca geliştirdiğimiz kişiye özel kemik modelleme script çalışması tatmin edici sonuçlar almamızı sağladı. Sağlık sektörünün devrimlerinden biri olan 3D yazıcı ve tarama işlemleri başarıyla gerçekleştirildi. Proje sonunda hem ekibimiz adına hem de çalıştığımız bilim insanları adına güzel bir tecrübe ve sonuç elde edildi